fbq('track', 'Search');

Filtry prywatyzujące – produkt ery cyfryzacji

Świat się zmienia, w znacznej mierze za te przemiany odpowiedzialny jest galopujący postęp technologiczny. Era cyfryzacji zawitała do naszych drzwi, by chwilę później wziąć szturmem wszystko, co ma związek z informacjami i ich przetwarzaniem.

Znaczenie prywatności w cyfrowej rzeczywistości

                    Postępy współczesnej myśli technologicznej wkradają się do każdej sfery naszego życia, i to zrozumiałe, że przynoszą ze sobą wiele korzyści. Dzięki nim możemy osiągnąć więcej, inwestując mniej wysiłku. Jednak wraz z rozwojem technologii wzrasta także znaczenie informacji i nasza świadomość problemów związanych z ich przetwarzaniem i rozpowszechnianiem. W erze powszechnej cyfryzacji dane stały się cennym towarem, pilnie strzeżonym przed nieupoważnionym dostępem. Ważnym czynnikiem jest ich pozorna dostępność - aby uzyskać do nich dostęp, najczęściej wystarczy być w pobliżu urządzenia, na którym są wyświetlane. Narażeni jesteśmy na kradzież wizualną nie tylko podczas pracy na komputerze, ale także podczas korzystania z telefonu w miejscach publicznych.

Filtr na ekran laptopa

Filtr prywatyzujący marki Qoltec to tarcza ochronna dla Twojej prywatności w świecie cyfrowego przechowywania informacji.

Źródło: Qoltec Media

Gdzie ochrona danych poufnych ma największe znaczenie?

                    Najpopularniejszym obecnie modelem prowadzenia biznesu jest e-commerce, czyli handel internetowy, opierający się na rozwiązaniach teleinformatycznych i aplikacjach internetowych. Niestety, ten sposób zarządzania jest szczególnie narażony na ataki z zewnątrz i kradzież danych, ponieważ obejmuje szerokie spektrum działań. Odpowiada to z kolei większej liczbie potencjalnych zagrożeń. Poza przedsiębiorstwami istnieją także szpitale, lotniska, biblioteki i inne instytucje, które codziennie operują na wrażliwych danych. Oprócz zagrożeń wynikających bezpośrednio z obecności w cyberprzestrzeni, istnieje również kwestia fizycznej ingerencji osób nieupoważnionych i sposobów jej przeciwdziałania. Dodatkowo ważną kwestią jest Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), którego postanowień nie należy lekceważyć, ponieważ niedopełnienie ich niesie za sobą poważne konsekwencje.

Ograniczenie kąta widzenia do 60 stopni

Już przy lekkim kącie widzenia obraz staje się nieczytelny, a gdy kąt widzenia wynosi 30 stopni, ekran całkowicie przyciemnia się, gwarantując ochronę Twojej prywatności w każdej sytuacji.

Źródło: Qoltec Media

Filtr prywatyzujący - ochrona danych przy jednoczesnej ochronie wzroku

                    W tym kontekście pojawiają się filtry prywatyzujące, które stanowią główną obronę przed tzw. wizualną kradzieżą danych wyświetlanych na ekranie. Ich działanie opiera się na technologii mikrożaluzji, która umożliwia dostęp do treści wyświetlanych na ekranie tylko osobom znajdującym się na wprost monitora w niedużej odległości. Dzieje się tak dzięki warstwom, które selektywnie przepuszczają światło, zmieniając wygląd ekranu, gdy patrzymy na niego pod kątem, sprawiając, że wyświetlane dane stają się nieczytelne. Filtr prywatyzujący zapewnia także dodatkową ochronę przed porysowaniem ekranu i szkodliwym światłem niebieskim. Ochrona przed porysowaniem wynika z faktu, że filtr jest montowany na wyświetlaczu jako tarcza, zapewniając również ochronę przed fizyczną ingerencją w delikatną strukturę ekranu. Ochrona przed szkodliwym światłem niebieskim może nie być równie oczywista dla wszystkich. Światło niebieskie to pasmo światła widzialnego o zakresie od 380 do 500 nanometrów, znane jako wysokoenergetyczne światło widzialne. Rodzaj promieniowania generowany przez ekrany LCD i oświetlenie LED jest szkodliwy dla ludzkiego oka, ponieważ niesie ze sobą największą energię w zakresie światła widzialnego, zdolną do degradacji struktury oka. Z powodu znaczącej zmiany stylu życia jesteśmy coraz bardziej narażeni na to promieniowanie. Pracujemy, komunikujemy się, odpoczywamy i żyjemy w otoczeniu ekranów od świtu do nocy. Filtr prywatyzujący zamontowany na ekranie może ograniczyć emisję światła niebieskiego, chroniąc nasze oczy przed jego negatywnymi skutkami.

Redukcja światła niebieskiego przez filtr prywatyzujący Qoltec

Filtr Qoltec dzięki funkcji ochrony przed szkodliwym światłem niebieskim ogranicza to promieniowanie. W efekcie chroni oczy a sen staje się lepszy nawet po długiej pracy przed ekranem.

Źródło: Qoltec Media

Zainwestuj w ochronę przed wizualną kradzieżą danych

                    Postępująca digitalizacja sprawiła, że poczuliśmy obowiązek nadzorowania informacji przed osobami trzecimi. Jednak nie tylko zmiana formatu danych na cyfrowy wykreowała konieczność ochrony przed wizualną kradzieżą, lecz także sposób, w jaki te dane są przez nas przetwarzane. Odpowiedzialne przeglądanie treści na ekranie jest obecnie kluczowym zagadnieniem z punktu widzenia prywatności i bezpieczeństwa. Warto więc pamiętać, że system bezpieczeństwa informatycznego opiera się zarówno na zabezpieczeniach systemowych, jak i narzędziach pracy, takich jak filtry prywatyzujące.

Filtr na monitor

Filtry prywatyzujące sprawdzą się zarówno podczas pracy w terenie, w urzędach, instytucjach finansowych i wielu innych miejscach, w których przetwarzane są poufne informacje każdego dnia.

Źródło: Qoltec Media